Domki Letniskowe – Produkcja i Sprzedaż

Droga do produkcji domków letniskowych, a tym bardziej do sprzedaży, jest bardzo długa. Dla zwykłego klienta może nie jest to takie oczywiste, ale zanim powstanie jego domek potrzeba wielu lat. Zanim rozpocznie się produkcja, a później sprzedaż domków letniskowych należy przenieść się na dalekie krańce krajów Skandynawskich oraz Syberii. To właśnie tam przez długie lata wzrastają gatunki, które najlepiej nadają się do budowy domków letniskowych. Przykładowo świerk syberyjski zanim trafi do hali produkcji domków letniskowych, a później sprzedaży, wzrasta w bardzo niesprzyjającym klimacie. Mróz i suche powietrze sprawiają jednak, że ostatecznie wykonane z niego baliki są bardzo mocne i odporne na niekorzystne czynniki.

Kolejnym etapem który prowadzi do ostatecznej sprzedaży wyjątkowych domków letniskowych jest ich produkcja. Podczas tego okresu przygotowywane są baliki ze wcześniej pozyskanego drewna. W przypadku domków budowanych w technologii „pióro i wpust”, ich końce wzbogacane są w specjalnie wyfrezowane końce. Dzięki temu etapowi produkcji, montaż będzie szybki, a sprzedawane domki letniskowe bezpieczne i trwałe.

Na hali produkcyjnej również mogą być usuwane z balików sęki. Dla niektórych może to być nawet ozdoba, która nada całości uroku, jednak dla innych wręcz przeciwnie. Sęki powszechnie uznawane są za wadę drewna, która niekoniecznie jest pożądana. Baliki pozbawione tych elementów uznawane są za jeszcze bardziej wytrzymałe. Później to tylko dopasowanie i skompletowanie wszystkich elementów do konkretnego projektu i w drogę.

Gdy już produkcja domków letniskowych dobiega końca, można wziąć się za sprzedaż. Wszystkie elementy niezbędne do budowy domu dostarczane są bezpośrednio do klienta, bez względu gdzie mieszka. Wyspecjalizowani montażyści, którzy doskonale znają etapy produkcji, sprzedaży, montażu domków letniskowych zajmą się budową na wcześniej przygotowanym podłożu. Po postawieniu konstrukcji następuje niezwykle ważny etap, a mianowicie impregnacja. Proces ten chroni przed skręcaniem się wcześniej wysuszonych balików, przed atakami szkodników oraz zarodnikami grzybów. Wykonywana systematycznie impregnacja powoduje, że surowiec wygląda rewelacyjnie długie lata.

To na tyle, droga długa, jednak efekt wszystko wynagradza. Drewniane domki letniskowe, jak i całoroczne charakteryzują się niesamowitym klimatem, a co więcej służą zdrowiu użytkowników. Gatunki takie jak świerk, czy brzoza tworzą swoistą barierę przeciwbakteryjną. Drewno również jako materiał raczej nie elektryzujący się, sprawia że przestrzeń jest wolny od kurzu i jest czymś idealnym dla alergików i osób mających problemy z infekcjami płucnymi.

Dotacje na innowacje – Inwestujemy w Waszą przyszłość
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa.